Vanapaber

Vanapaberit saab tasuta ära anda tööpäeviti 8.30-16.30 Räpina Paberivabriku sissepääsu juures, Pargi 23 Räpinas (sissepääs Võhandu tänavalt). Suurematel kogustel hind kokkuleppel.

NB! Räpina Paberivabrikule sobib tooraineks vanapaber, mis ei ole märg, määrdunud ega sisalda metalli, kilet vms (v.a väiksemad klambrid ja teibid). Samuti ei sobi määrdeõliga määrdunud paber, kiletatud ja vahatatud paber, isekopeeruv- ja kopeerpaber, pärgament, pärgamiin ja fotopaber.
Vanapaber ei tohi sisaldada olmejäätmeid, klaasi, plastmassi, penoplasti, torkivaid või lõikavaid esemeid, munaaluseid või -reste, puitu, kaltsu, fooliumit, piima-, mahla- ja muude toiduainete pakke ega registraatoreid.
Makulatuuri suuremad kogused peavad olema pressitud ja pakitud kolmest kohast metalltraadiga, -lindiga või plastlindiga pakkidesse kaaluga 100-500 kg.

VANAPABER TAASKASUTUSSE

• Eestis tekib erinevatel hinnangutel 40 000 kuni 70 000 tonni vanapaberit, kartongi ja pappi aastas. Kokku kogutakse sellest praegu ainult 25 000 tonni. Ülejäänu rändab prügimäele.
• Vanapaberi taaskasutuse protsent on Eestis mitmeid kordi madalam kui Lääne- ja Põhja-Euroopas. Suurem osa Eestis kogutavast vanapaberist läheb ekspordiks.
• Räpina Paberivabrik kasutab oma tootmises praegu 18 000 tonni vanapaberit aastas
• Ühe tonni paberi tootmine vanapaberist säästab 12 puud, seega Räpina Paberivabrik aitab meie metsades säästa ligikaudu 216 000 puud, see on 87 000 m3 puitu ja 1530 ha metsa.